Patikima GPS navigacija gali padėti sutaupyti

User Rating:  / 0

autoNors GPS navigacijos pasižymi našumu tačiau nepavyksta išvengti lietimui jautraus ekrano subraižymo jei automobilio savininkas yra moteris ilgais raudonais nagais. Įrenginio funkcionalumas gali nukentėti ir dėl pernelyg ryškios šviesos plieskiant saulei dienos metu, tai galima pagerinti skaitomumą pasirinkus Full HD režimą ekrano nustatymuose.

Paskola yra rimtas žingsnis

User Rating:  / 1

pinigaiVisais laikais žmonėms trūko pinigų ir jie buvo priversti skolintis. Net jei ir turite gerai apmokamą prestižinį darbą sostinėje negalite būti tikras dėl savo saugios ateities. Tam tikrą finansinę pagalve jums pasitarnaus sukauptas indėlis kojinėje ar banko sąskaitoje o įvykus gyvenimo pokyčiams be precendento paramą rasite paskolų bendrovėje.

Kur patogiausia ieškoti kokybiškų prekių ir paslaugų?

User Rating:  / 0

perkaNorite atsikratyti nereikalingų daiktų savo sandėlyje arba norite įsigyti kokybiškos buitinės technikos, baldų, elektronikos prekių pigiau? Dabar tai galite padaryti labai patogiai, net neišėję iš namų – jums tereikia atsiversti nemokamų skelbimų portalą, kuriame rasite gausybę jus dominančių pasiūlymų.

Buitinė technika ir baldai pigiau

Nemokami skelbimai per internetą išpopuliarėjo dėl kelių labai svarių priežasčių. Visų pirma, internete visi skelbimai yra patalpinami realiu laiku, vadinasi, nereikia laukti naujo laikraščio leidimo – anksčiau, reikėdavo kiekvieną rytą stengtis atsikelti anksti ir nusipirkti laikraštį, kol visi geriausi skelbimai nebuvo išgraibstyti. Savaime suprantama, dabar to nebereikia daryti – jums tereikia atnaujinti savo interneto naršyklę, kad galėtumėte pamatyti naujausius skelbimus – puikių pasiūlymų galite rasti ir dieną, ir naktį, ir vakare, ir iš ryto – tai jau tiesiogiai priklauso nuo skelbimų rašytojo – kada jis nusprendžia patalpinti savo skelbimą.

Yra ir kur kas daugiau skelbimų kategorijų, nei tilptų į laikraštį – dabar viename skelbimų portale jūs galite rasti puikių darbo skelbimų, jeigu ieškote darbo, taip pat rasite neblogų laisvalaikio skelbimų, kur jums bus pasiūlyta maloniai praleisti laiką, rasite itin didelį kiekį pigių drabužių, buitinės technikos, elektronikos, baldų skelbimų.

Būtent dėl šių dalykų, dabar internetiniai nemokami skelbimai tokie populiarūs – baldai ir elektronika čia yra parduodami kur kas pigiau, nei prekybos centruose, elektroninėse parduotuvėse, net gi pigiau nei daugelyje aukcionų ar turguje. Vadinasi, vienintelis dalykas, kuriuo jums reikia įsitikinti, prieš perkant daiktą per skelbimus – jo kokybė. Būtinai įsitikinkite, kad norimas daiktas yra būtent tokio stovio, kokio jūs ir tikėjotės, kadangi skelbimų informacija tikėti aklai neverta – juk daiktus per skelbimus gali pardavinėti ir nuodėmingi žmonės.

Nepaisant šio niuanso, naudotis nemokamais skelbimais yra labai patogu. Viskas ko jums reikia – kompiuterio su internetu ir interneto naršykle, kad galėtumėte bet kada atsinaujinti portalą ir surasti savo norimus daiktus už pigesnę kainą nei kitur. Kadangi skelbimų yra labai daug, tai suprantama, kad reikia išmokti naudotis paieškos sistema, kuri yra taip patogiai sukurta, kad pagal vieną frazę arba žodį jūs galėsite vos per keletą sekundžių gauti sąrašą su šimtais ar net tūkstančiais susijusių skelbimų su detaliais aprašymais ir pardavėjų kontaktais. Šie patogumai ir privalumai gali būti įvardinti kaip dar viena svarbi priežastis, kodėl žmonės renkasi nemokamų skelbimų portalus internete.

Ieškodami paskolos internetu atkreipkite dėmesį ne tik į palūkanas

User Rating:  / 1

pinigaiŠiuo metu gauti paskolą galima bet kuriuo paros metu, septynias dienas per savaitę. Viskas ko reikia norint gauti paskolą tai mobilusis telefonas ir sąskaitą banke. Užpildyti paraišką galima internetu, tai užtrunka vos kelias minutes. Paskolas visą parą teikia net keletas Lietuvos rinkoje dirbančių bendrovių. Tiesa ši situacija greitu metu gali pasikeisti, nes seime greitu metu bus svarstomi teisės aktų pakeitimai, kurie turėtų stipriai apriboti greitųjų paskolų ir kreditų išdavimą. Tai lies ne tik paros metą bet ir laiko tarpą per kurį išduodamas kreditas. Todėl tokio termino kaip greitos paskolos jau greitai gali nebelikti. Valdžios vyrai planuoja, kad kredito laukti reikėtų bent jau 48 valandas. Per šį laiką bus galima persigalvoti ir atsisakyti kredito. Tokiu būdų tikimasi apsaugoti tuos žmonės, kurie neturi reikiamo finansinio išprusimo. Kitaip sakant, stengsis apsaugoti mus nuo mūsų pačių.

Ieškodami greitos paskolos internetu atkreipkite dėmesį ne tik į palūkanas, bet labiausiai į galutinę grąžinamą sumą, kurią sudaro paskolos suma, palūkanos ir administravimo mokesčiai. Žinoma, atkreipkite dėmesį ir į tai, kiek bendrovė skolina bei koks galimas paskolos terminas, kadangi kartais bendrovės nepasiūlo Jums tinkamo varianto, o keli papildomi litai įmokose daug geriau nei per maža pasiskolinta suma, kurios gali neužtekti tam, kam planavote. Be to, kai kurie bankai ir kredito bendrovės taiko sutarties sudarymo mokestį, kuris iš karto nuskaičiuojamas nuo paskolos sumos, tad jei Jums reikia būtent tam tikros sumos – pasidomėkite apie tai iš anksto, kad vėliau tai netaptų nemalonia staigmena.

Kuomet anksčiau buvo skubama viską atlikti kuo greičiau, kad nesusidarytų eilės, dėl to sutartys ne visuomet būdavo perskaitomos nuodugniai, pasitaikydavo labai daug nesusipratimų, tuo tarpu šiuo metu paskolos internetu suteikia galimybę paskolos sutartį Jums išsistudijuoti nuodugniai, skiriant tiek laiko, kiek Jums reikia įsitaisius patogiai, ten, kur Jums maloniausia skaityti. Negailėkite savo laiko, nes viena kita sutaupyta minutė vėliau gali būti labai brangi tiek pinigų, tiek laiko prasme. Nors bendrovės labai stipriai kontroliuojamos, sutartyse vis dar pasitaiko kabliukų, kurie nėra aiškūs daugumai žmonių, tad jei kyla bent menkiausias klausimas – kreipkitės į bendrovę ar bet kurį nusimanantį žmogų, kuris galėtų plačiau pakomentuoti Jums neaiškų sutarties punktą – tai tikrai naudinga padaryti dar prieš pasirašant sutartį.

Greitieji kreditai ir paskolos internetu šių dienų visuomenėje sulaukia labai daug dėmesio, tačiau vis dar vyrauja neigiama nuomonė apie paskolas, kad ir kiek daug žmonių gyvenimų jos pakeitė į teigiamą pusę. Svarbiausia, kad patys žmonės atidžiai žiūrėtų į sutartį, tinkamai įvertintų savo skolinimosi galimybę, o nenorėdami paskolų tiesiog atsisakytų galimybės pasiskolinti – tai tikrai gali būti pravartu.

Profesinis mokymas Lietuvoje

User Rating:  / 0

Vienas iš sėkmingo ir prasmingo gyvenimo garantų yra darbas.Turint įdomų ir mėgstamą darbą galima ne tik užsitikrinti materialinę gerovę, bet ir realizuoti save. Labai daug darbo nerandančių žmonių neturi profesinio išsilavinimo, o tai yra didėjančios konkurencijos, mokslo ir technikos pažangos bei ekonomikos globalizacijos pasekmė. Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse,kasmet mažėja darbo vietų nekvalifikuotiems darbininkams. Jie –menkiausiai apmokama darbo jėga. Susidarius sunkioms ekonominėms sąlygoms, pirmiausia atleidžiami tie, kurie profesijos neturi. Paprastai jie ilgai neranda darbo ir taip papildo bedarbių gretas. Todėl svarbiausia, ką tokiems žmonėms reikėtų padaryti – taiįgyti profesiją. Profesinis mokymas – tai mokymas pagal profesinio mokymo programas, padedantis įgyti kvalifikaciją ar ją tobulinti. Lietuvos profesinio mokymo sistemą sudaro pirminis irtęstinis mokymas bei profesinis orientavimas. Pirminis profesinis mokymas teikiamas ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims ir yra skirtas pirmajai kvalifikacijai įgyti, o tęstinis gali būti formalusis arba neformalusis, yra teikiamas pirmąją kvalifikaciją jau turintiems asmenims, siekiantiems ją tobulinti, įgyti kitą arba įgyti kompetenciją atlikti įstatymais reglamentuotą darbą. Profesinis orientavimas – tai profesinio informavimo ir konsultavimo paslaugos.

Už šios sistemos plėtrą atsakinga yra Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Profesino mokymo, kaip ir švietimo, teisinė bazė plėtojama remiantis Europos Sąjungos politinėmis nuostatomis ir principais bei nacionaliniais prioritetais. Profesinis mokymas sudaro galimybę greičiau ir lanksčiau reaguoti į kintančius visuomenės poreikius.

Profesinį mokymą gali teikti bet kuri įstaiga, mokykla, įmonė, kuriai suteikta teisė vykdyti profesinio mokymo programas. Šiuometu Lietuvoje tai teikia profesinės mokyklos. Jos vykdo ir pirminį, ir tęstinį mokymą. Šiandien šalyje yra apie 70 tokių mokymo istaigų

studenteProfesinio mokymo programos skirtos įvairaus amžiaus irišsilavinimo asmenims. Jos rengiamos vadovaujantis atitinkamais profesinio rengimo standartais. Praktinis mokymas tokiose mokyklose sudaro 60–70 procentų viso profesijos dalykams skirto laiko. Paprastai mokomasi ir mokykloje, ir tam tikroje įmonėje. Mokiniams, pasirinkusiems profesinį mokymą, sudaromos galimybės kartu sukvalifikacija įgyti pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą. Mokiniai, įgiję vidurinį išsilavinimą, gali toliau mokytis Lietuvos aukštosiose mokyklose. Pažangiausiems profesinio mokymo absolventams arba tiems, kurie turi darbo patirties pagal įgytą kvalifikaciją, suteikiami papildomi balai stojant į aukštąsias mokyklas. Tai didina jų galimybes įstoti į valstybės finansuojamą vietą. Taip pat profesinis mokymas pagal trišalę profesinio mokymo ir įdarbinimo sutartį galibūti organizuojamas bedarbiams bei įspėtiems apie atleidimą iš darbo darbuotojams. Sutartis sudaroma tarpteritorinės darbo biržos, darbdavio ir bedarbio ar įspėto apie atleidimą iš darbo darbuotojo.

Kaip jau minėta, tęstinis profesinis mokymas gali būti formalusis ir neformalusis. Formaliajam profesiniam mokymui taikomi griežtesni kriterijai nei neformaliajam: mokymų programų rengimo tvarką apibrėžia teisėsaktai; mokymo programos turi atitikti kvalifikaciją aprašančius profesinius standartus arba profesinio mokymo standartus; jo teikimui privaloma turėti licenciją, skelbiamą Licencijų registre. Tuotarpu neformaliojo profesinio mokymo programų rengimui reikalavimus nustato programą užsakanti arba ją finansuojanti institucija. Ji gali būti (bet neprivalo) registruojama Kvalifikacijos tobulinimo programų irrenginių registre.

Toliau norėrųsi išsamiau pakalbėti apie tai, kokias profesinio mokymo programas siūlo profesinės mokyklos. Pagrindinio išsilavinimo neturintiems asmenims rekomenduojamos trijų skirtingų rūšių studijos: pirma, 2 metų trukmės profesinio mokymo programa, suteikianti tik profesinę kvalifikaciją; antra, 3 metų trukmės pagrindinio ugdymo baigiamosios klasės ir profesinio mokymo programa, suteikianti pagrindinį išsilavinimą ir kvalifikaciją;t rečią, 3 metų trukmės specialiųjų ugdymosi poreikių profesinio mokymo programa, suteikianti profesinę kvalifikaciją.

Asmenims, kurie yra įgiję pagrindinį išsilavinimą, taip pat siulomi trys skirtingi variantai: 2metų trukmės profesinio mokymo programa, suteikianti profesinę kvalifikaciją; 3 metų vidurinio ugdymo ir profesinio mokymoprograma, suteikianti vidurinį išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją; 3 metų specialiųjų ugdymosi poreikių profesinio mokymo programa, suteikianti profesinę kvalifikaciją.

Tiems, kurie turi vidurinį išsilavinimą arba išklausė jo programą, siūloma 1, 1,5 ar 2metų trukmės profesinio mokymo programos, suteikiančios profesinę kvalifikaciją.

Profesinis mokymas gali būti organizuojamas dviem formomis: mokykline ir pameistrystės. Mokykline forma profesinis mokymas organizuojamas teorinį ir praktinį mokymą vykdančiose mokymo įstaigose. Praktinis mokymas gali būti vykdomas tiek pačioje mokykloje, tiek darbo vietoje pagal profesinio mokymo sutartis su įmonėmis, įstaigomis, organizacijomis, taip pat pas ūkininkus, laisvuosius mokytojus ir pan. Pameistrystės forma profesinį mokymą organizuojanti įstaiga sudaro sumokiniu darbo ir profesinio mokymo sutartis. Tokiu būdu praktinis mokymas organizuojamas darbo vietoje, o teorinis - profesinio mokymoįstaigoje.

Sėkmingai baigusiems formaliojo profesinio mokymo programą įteikiamasProfesinio mokymo pažymėjimas. Tiems, kurie programos nebaigė,išduodamasProfesiniomokymo pasiekimų pažymėjimas. Kvalifikacijos pažymėjimas išduodamas kvalifikacijai reikalingų kompetencijųįvertinimą gavusiam asmeniui. Pažymėjimas išduodamas ir profesinio mokymo programos modulį, neformaliojoprofesinio mokymo programą baigusiems arba įstatymų reglamentuojamam darbui reikalingą kompetenciją įgijusiamasmeniui. Kompetencijų vertinimo pažymėjimas įteisina kompetencijų vertinimo rezultatus. Tiems profesinio mokymo įstaigų mokiniams, kurie kartu suprofesinio mokymo programa baigė ir bendrojo ugdymo (pagrindinio ar vidurinio) programas išduodami atitinkami dokumentai – pagrindinio ugdymo pasiekimų pažymėjimas arba brandos atestatas.

Jūs esate čia: Home Pinigai