Šis bei tas apie eterinius aliejus

User Rating:  / 1
PoorBest 
Šis bei tas apie eterinius aliejus 5.0 out of 5 based on 1 votes.

Eteriniai aliejai – nuolat plėtojama tema. Vienur rašoma, kas tai yra. Kitur kalbama apie ingredientus. Įdomu ir istoriniai dalykai, nes eterinių aliejų kilmė siejama su gana senais laikais. O šiame straipsnyje – trumpai apie tokių aliejų esmę ir šiek tiek apie prieštaras.

aliejukai

Kas tai?

Eterinis aliejus – įvairiausių junginių mišinys. Sudedamųjų dalių – daug. Nenustebkite, jei nurodoma, pavyzdžiui, dvidešimt.

Kaip užsiminta, eteriniai aliejai paprastai būna sudaryti iš gausybės ingredientų. Pavyzdžiui, į sudėtį

įeina apelsinai, gvazdikėliai, cinamonas...

Jei žvalgotės gero aliejaus, veikiausiai pasiteirausite pardavėjų apie vieną ar kitą buteliuką. Svarbu, kad parduodantys žmonės ne tik nusimanytų, bet ir gebėtų konstruktyviai papasakoti, be užslėptos reklamos, be įkyraus įtikinėjimo.

Plati pasiūla

Pasirinkimas platus, tai pastebima tiesiog naršant internete. Paprastai nurodoma, koks tai aliejus (saldžiųjų apelsinų, rožinių greipfrutų ar pan.), pateikiamas kiekis mililitrais ir rašoma kaina. Paspaudus konkrečią prekę, informacijos aptinkama daugiau.

Kuo turtingesnis asortimentas, tuo daugiau laiko praleidžiama mąstant apie geriausią pasirinkimą.

Bet jeigu būtų kitaip, tai kažin ar pirkėjai liktų patenkinti. Kuo gausesnės lentynos (kad ir virtualios), tuo tinkamesnį aliejų įmanoma išsirinkti.

Tačiau prieš apsirūpinant aliejumi derėtų pasidomėti, ar parduotuvė veikia sąžiningai. Daugelis pridėtų, kad ne tik DERĖTŲ, bet ir PRIVALU pasidomėti.

Perkama ne pakuotė

Verta pabrėžti, kad perkama ne pakuotė, o joje esantis produktas. Tad nors buteliukas atrodo itin gražiai, tai dar nėra rodiklis, jog produktas jums tiks. Etiketės dailumas dar nėra įrodymas. Pirkėjai skaito, kokia sudėtis. O jei informacijos stokojama, tada tenka arba teirautis pardavėjų, arba dairytis panašių prekių kitur.

Visgi pakuotė turi įtakos. Patraukli forma traukia dėmesį. Bet liaudies išmintis juk nemeluoja: nespręsk apie knygą iš viršelio.

Problematika

Teigiama, kad šių aliejų gamyba – sudėtinga. Pirkėjams patinka malonūs kvapai. Taip atsirado sintetiniai kvapieji aliejai. Vis dėlto vyrauja nuomonė, jog tikrieji eteriniai aliejai – tik tie, kurie natūralūs. T.

y. jeigu medžiagos išgautos iš augalų, specialistai tokį aliejų pripažįsta kaip tikrą. O štai apie sintetinius produktus atsiliepiama prieštaringai. Maloniai kvepia, bet, anot besidominčiųjų, nėra teigiamo efekto. Tai tik vienas diskusijų aspektas. Šiaip jau eterinių aliejų aptarimas – nepaprastai įvairiapusis. Vien prieštara tarp natūralumo ir sintetikos, vaizdžiai tariant, kelia audras. Be to, kažin ar galima visas mintis priimti už gryną pinigą, ypač jei informacijos šaltiniai stokoja autoriteto.

Aromaterapija

Gimininga sritis – aromaterapija. Ji priskiriama alternatyviosios medicinos krypčiai. Gydoma būtent eteriniais aliejais, pasitelkiamos ir kitos aromatinės medžiagos.

Koks tikslas? Mažinama įtampa, kovojama su depresija. Tiesiog atsipalaiduojama. Žinoma, apie efektyvumą kiekvienas specialistas pateiktų savo nuomonę ir papildytų teiginius skeptiškiau arba kaip tik pozityviai.

Jūs esate čia: Home Atostogos Šis bei tas apie eterinius aliejus