GPS neskatina orientuotis aplinkoje?

User Rating:  / 1
PoorBest 
GPS neskatina orientuotis aplinkoje? 5.0 out of 5 based on 1 votes.

keliones-lagaminasKuomet GPS navigacijos įrenginiai ir programėlės išmaniesiems telefonams faktiškai išstūmė įprastus žemėlapius iš kasdienio gyvenimo, specialistai ima kalbėti apie didelę žalą, kurią daro šis patogus išradimas. Tai žmonių vis silpnesnis gebėjimas orientuotis aplinkoje ir panašios bėdos.

Vykdami net 3 ar 4 kartą į tą pačią vietą jungiatės GPS? Tai jau bėda. Anksčiau užtekdavo vieną kartą nuvykti pagal žemėlapį ir kitą kartą nesunkiai būdavo galima rasti tą patį objektą (jei vykstama ne po daugybės metų), tačiau šiuolaikiniai žmonės tampa tokiais, kurie nebegali be pagalbos rasti vieno ar kito objekto, net jei jį jau yra keletą kartų aplankę. Pastebėję save taip besielgiant pamėginkite iš anksto gerai įsiminti kelią, apgalvoti kiekvieną posūkį ir GPS jungtis tik tuo atveju, jei jausite, kad paklydote. Tai pažadins Jumyse erdvės suvokimą, gerins orientaciją.

Dar vienas dalykas, kurį įvardija specialistai – GPS naudojimas prastina dėmesio sukoncentravimą, vairuotojai kiek atitrūksta nuo kelio, nes juos veda GPS. Deja, GPS navigacija gali klysti, o kai kurie jos patarimai gali priversti padaryti lankstą ar netgi pažeisti kelių eismo taisykles, todėl rekomenduojama į GPS tik kartas nuo karto užmesti akį, daugiau dėmesio skirti aplinkos stebėjimui bei pasitikėti kelio ženklais, o ne tuo, kas nurodoma navigatoriaus ekrane.

Vis dažniau GPS ima naudoti ne tik vairuotojai, bet ir vaikštantys pėsčiomis. Kartais tai tikrai labai patogu, tačiau kartais turėtų būti paprasčiau paklausti kelio praeivio, galbūt net minimaliai paklaidžioti po lankomą miestą, tačiau turėdami technologijas savo kišenėje žmonės yra linkę verčiau pasinaudoti jomis nei savo galva ar aplink esančių žmonių pagalba. Tad vis mažiau imame bendrauti, vis dažniau pasikliaujame virtualiu pagalbininku, o tai skatina socialines problemas.

Akivaizdu, kad GPS žala yra gana didelė, tačiau nauda, daugeliu atvejų, dar didesnė ir tai lemia didelį šių prietaisų populiarumą, kuris vis dar auga, persikelia į įvairiausius prietaisus, o naujas automobilis be navigacijos tampa vis mažiau patrauklus, dėl ko net ir ekonominės klasės transporto priemonės jau aprūpinamos ekranais su įvairiausių šalių žemėlapiais ir GPS.

Jūs esate čia: Home Atostogos GPS neskatina orientuotis aplinkoje?