Nepavyks įsisavinti Europos sąjungos pinigų

User Rating:  / 1
PoorBest 
Nepavyks įsisavinti Europos sąjungos pinigų 5.0 out of 5 based on 1 votes.

euLiūdnos naujienos pasiekė Lietuvos ūkininkus. Pasitikėja jau ilgusmetus galiojusiomis Europos paramos gavimo taisyklėmis bei investavę nemažas sumas į ekologiškam biokurui reikalingų želdinių auginimą, likus 3 dienoms iki paraiškų priėmimo pradžios ūkininkai ir verslininkai sužinojo, jog patirtos didžiulės išlaidos jiems nebus kompensuojamos, kaip kad buvo žadėta anksčiau. Netikėtai taisykles pakeitusi Žemės ūkio ministerija teigia, kad tiesiog įgyvendinanto iš Europos Komisijos gautas rekomendacijas.

Remdamiesi dar prieš penkis metus įsigaliojusia tvarka, ūkininkai 2011 metų pavasarį pasodino gluosnių, drebulių ir baltalksnių sodinukų, atsiskaitė su tiekėjais ir sumokėjo mokesčius valstybei, ketindami šiais metai, vasarą teikti paraiškas paramai ir deklaruoti patirtas išlaidas.

Tačiau Žemės ūkio ministerija, likus 3 dienoms iki paraiškų priėmimo, pakeitė finansavimo taisykles, nuspręsdama nepripažinti iki paraiškos pateikimo patirtų išlaidų. Ministerija teigia, kad tai „padaryta atsižvelgiant į Europos Komisijos nuomonę, kad išlaidos, patirtos iki paramos paraiškos pateikimo, negali būti finansuojamos“.

Jūs esate čia: Home Pinigai Nepavyks įsisavinti Europos sąjungos pinigų