Akmens gaminiai

User Rating:  / 0
PoorBest 

baltas-zidinysAkmens gaminiai mūsų interjere yra ilgaamžiškos, natūralios ir ekologiškos, nepaprastai gražios, neįkainojamos ir ypač originalios gamtos dovanos. Akmuo džiugina savo tvirtumu ir patvarumu. Jis nuostabiai papuošia mūsų namų ar sodybos aplinką. Atidžiai pažvelgus į akmenį, prie jo prigludus galima pajausti prabėgusius tūkstantmečius, gausybę laiko, kurio prireikė kuriant šį unikalų gamtos stebuklą. Akmens gaminiai naudojami jau nuo senų senovės, dar nuo akmens amžiaus laikų. Tai ir šiandien viena populiariausių apdailos medžiagų, įtinkanti net pačiam išrankiausiam skoniui.

Pakalbėkime apie vieną dažniausiai naudojamų akmenų – marmurą. Aptarkime, kokie gali būti šio akmens gaminiai, jų privalumai, priežiūros ypatybės.

Marmuras susidaro iš įvairių karbonatinių uolienų, dažniausiai klinties ir dolomito, vykstant regioninio ar kontaktinio metamorfizmo procesams. Šiam akmeniui susidaryti reikalinga aukšta temperatūra ir slėgis. Dėl šios priežasties marmure dažniausiai nelieka jokių fosilijų. Kai metamorfizuojasi ypač švari klintis, gaunama balta marmuro spalva. Įvairios kitos spalvos ar juostelės bei gijos ant akmens randasi dėl visokiausių priemaišų, pvz.: molio, smėlio, aleurito, geležies oksido.

Marmuras yra pats populiariausias natūralus akmuo, kuriant namų apdailą ar įvairias interjero detales. Jau senovėje jis buvo naudojamas puošiant rūmus ir šventyklas, kalant skulptūras. Šiuo akmeniu dekoruojamos grindys, sienos, židiniai, laiptai. Taip pat daromi tokie akmens gaminiai kaip stalviršiai, palangės, kolonos ir kiti interjero elementai.

Dirbiniai iš marmuro yra gana jautrus drėgmei. Jei poliruotas marmuras naudojamas eksterjerui, jis laikui bėgant gali prarasti poliravimo efektą. Šis akmuo taip pat absorbuoja aliejų, skysčius, yra neatsparus įbrėžimams, rūgštims. Pats jautriausias įvairiems veiksniams yra raudonas, juodas ir žalias marmuras. Tokie akmens gaminiai, juos netinkamai naudojant ar prižiūrint, gali deformuotis, nublukti, sutrūkti. Marmuras, naudojamas namų ar biuro interjere, dažniausiai būna impregnuotas. Tai apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio.

Marmuras yra gana minkštas akmuo ir daug labiau reaguoja į įvairius mechaniniams įbrėžimams nei granitas. Todėl, ypač ant intensyvaus eismo poliruotų grindų, rekomenduojama marmuro grindis vaškuoti. Tai apsaugotų jas nuo įbrėžimų ir suteiktų papildomą blizgesį.

Jeigu šio akmens gaminiai ar tik jų paviršius tepami ar kaip kitaip veikiami kokiais nors netinkamais chemikalais, atsiras daug ertmių. Dėl šios priežasties kasdienės priežiūros marmuro valikliai turi būti tik neutralios rūgščių ir šarmų pusiausvyros. Sunkiai išvalomam purvui galima naudoti ir stipresnius, tačiau po to juos būtina gerai nuvalyti su neutralų ph turinčiu valikliu. Rūgšties pagrindu pagamintais valikliais marmurą valyti draudžiama, nes jie gaminį nebepataisomai sugadins.

Jūs esate čia: Home Namai Akmens gaminiai