Koks kaminas yra tinkamiausias krosnelei?

User Rating:  / 3
PoorBest 
Koks kaminas yra tinkamiausias krosnelei? 2.3 out of 5 based on 3 votes.

baltas kaminasĮsirenginėjant dujomis ar malkomis kūrenamą krosnelę ar židinį turėsite pasirūpinti ir kitu svarbiu šios sistemos elementu – kaminu. Kaminai turi būti kokybiški, kadangi nuo jų tiesiogiai priklauso Jūsų šildymo prietaiso veikimas, efektyvumas. Be abejo, kaminai turi būti daromi iš karščiui atsparių medžiagų, atitikti standartus, o norintiems kaminą susimūryti patiems gali tekti skaityti daug literatūros bei galiojančių teisės aktų, statybos darbų reikalavimų ir kitokių dokumentų, tad prieš imantis darbo patiems reikia įvertinti ne tik lėšas, bet ir laiko sąnaudas. Dar daugiau vargo kyla tiems, kurie planuoja židinius įsirengti daugiabučiuose namuose, juk kamino per kaimyno butą nevesite.

Židiniai ir krosnelės daugiabučiuose namuose

Židiniai daugiabučių butuose nėra naujiena, tačiau norintiems jį įsirengti taikoma gausybė apribojimų. Juokaujama, bet tame yra tiesos, kad sunkiausiai įgyvendinamas kaimynų sutikimo gavimas. Net jei gyvenate viršutiniame pastato aukšte, židinio įrengimui būtinas kaimynų ar namą administruojančios bendrovės sutikimas. Vienas privalumas gyvenantiems viršuje – lengva išsivesti kaminą. Gyvendami kituose aukštuose galite susidurti su daugybę problemų, o kai kuriose situacijose visai nėra galimybių židinio įsirengimui bute. Tokiu atveju teks apsieiti be židinio arba rinktis iš elektrinių židinių paklausos, kadangi pastarieji nereikalauja nei leidimų, nei kamino įrengimo. Su panašiais sunkumais teks susidurti ir tiems, kas nori daugiabutyje įsirengti krosnelę. Krosnelės reikalauja kiek mažiau išlaidų bei būsto pritaikymo problemų, nes yra montuojamos kur kas lengviau ir greičiau nei židiniai. Tačiau norint dauguabutyje įsirengti krosnelę teks susidurti su biurokratinėmis kliūtimis, bei užtikrinti priešgaisrinės saugos reikalavimus. Kad ir kokių keblumų kiltų įsirenginėjant židinį, krosnelę ar kaminą, tačiau jų teikiami privalumai ir sukuriama aplinka atperka visus sunkumus ir iškilusias problemas. Svarbiausia, kad visa šildymo sistema būtų įrengti kokybiškai ir saugiai.

Dažniausiai daugiabučiuose namuose yra įrenginėjamas specialiais pjuvenų briketais kūrenamos krosnelės. Tokios krosnelės reikalauja mažiau priežiūros nei kitos kietu kuru kūrenamas krosnelės, tačiau vistiek teks pasirūpinti papildoma erdve, kurioje reikės sandeliuoti pjuvenų briketus. Tinkamas kaminas gali būti sumontuotas palei buto lubas. Paprastai krosnelėms nereikia didelių erdvių, todėl ir kaminai būna kur kas mažensių parametrų. Tokius kaminus nesunkiai galima paslėpti šiuolaikiniai apdailos elementais, tam, kad jie nekristu į akis nei namų šeimininkams nei svečiams.

Jūs esate čia: Home Namai Koks kaminas yra tinkamiausias krosnelei?