Ką daryti, kad automobilis žiemą važiuotų lyg vasarą?

User Rating:  / 0
PoorBest 

Atėjus šalčiams turbūt kiekvienas esame susidūrę su ilgai neužsivedančiais automobiliais, neveikiančiais jų užraktais, prišalusiomis durelėmis bei prastu matomumu dėl blogai veikiančių valytuvų. Nors šie nepatogumai gana įprasti šaltuoju metų laikų, vis dėlto to tikrai galima išvengti tinkamai pasirūpinus automobiliu. Pakalbėkime apie tai, į ką reiktų atkreipti dėmesį atėjus šaltajam metų sezonui. O po to, parduotuvės, kuriose parduodamos įvairios automobilių dalys Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose, tikrai padės įsigyti reikiamų detalių.

autoVisų pirma, reikia adekvačiai įvertinti visą bendrą automobilio techninę būklę. O jau tuomet didžiausią dėmesį sutelkti į atskiras šaltuoju metų laiku jautriausias ir svarbiausias detales. Visų svarbiausia yra pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Taip pat tinkamai įvertinkite automobilio aušinimo skysčio užšalimo lygį bei tepalų klampumą. Apžiūrėkite stabdžius, būtų gerai, jeigu patikrintumėte, ar gerai veikia ABS sistema. Kalbant apie valytuvus, jie arba turėtų labai gerai valyti arba būtinai pakeiskite juos naujais. Nepamirškite pasirūpinti, kad puikiai veiktų langų apiplovimo sistema. Nuo šių dalykų ne tik priklauso kokybiškas važiavimas, bet ir vairuotojo bei keleivių saugumas. Ypatingai didelį dėmesį skirkite automobilio akumuliatoriui ir jo priežiūrai, kadangi būtent dėl šio įrenginio šaltesniais žiemos rytais gali tekti ilgai stovėti prie neužsivedančio automobilio. Visų pirma reikėtų gerai šį įrenginį pakrauti. Jeigu automobiliu per dieną važiuojate labai mažai, vos iki darbo ir atgal, tuomet tikrai reikėtų jį gerai pakrauti. O jeigu važiuojate gana daug, tuomet akumuliatorius pasikrauna savaime. Jeigu jis tarnauja trejus ir daugiau metų, pagalvoti apie naujo pirkimą.

Vidutiniškas akumuliatoriaus tarnavimo terminas yra 2–7 metai. Tai priklauso nuo gaminio kainos, gamintojo ir kitų dalykų. Apie dvejus metus dažniausiai tarnauja itin pigūs akumuliatoriai. Vis dėlto jie yra ir patys populiariausi, kadangi taupydami pinigus žmonės dažniausiai renkasi juos. Labai aukštos kokybės ilgaamžių akumuliatorių kaina gali būti net tris kartus didesnė už dažniausiai perkamų... Reikėtų nepamiršti specialiomis priemonėmis nuo užšalimo sutepti automobilio spynelių bei durų ir bagažinės ar gumų, kad esant labai dideliam šalčiui jos neprišaltų.

Pašalus ir atsiradus pirmajam ledui automobilių vairuotojai gali patys pasitikrinti, ar atlikti visi automobilio apžiūros darbai arba gali atiduoti meistrams. Autoservisai pasirūpins, kad automobilių dalys veiktų be priekaištų.

Taigi, automobilio paruošimas šaltajam metų laikui yra itin svarbus ir tai toli gražu ne tik automobilio padangų keitimas iš vasarinių į žiemines. Svarbu jį nuosekliai apžiūrėti ir įvertinti visų atskirų komponentų bei techninių skysčių būklę. Patikrinkite ir įvertinkite automobilio elektros generatoriaus būklę, atkreipkite dėmesį į jo šepetėlius ir guolius. Taip pat rekomenduojama nuodugniai apžiūrėti visą ventiliacijos sistemą, kadangi nuo jos darbo efektyvumo labai priklauso ne tik stiklų rasojimas, bet ir visas bendras drėgmės kiekis jūsų automobilio salone. Tie, kurie turi dyzelinių variklių automobilius, turėtų tinkami įvertinti ir kuro filtrų bei pakaitinimo žvakių būklę.

Jūs esate čia: Home Be kategorijos Ką daryti, kad automobilis žiemą važiuotų lyg vasarą?