Kasdien naudojamas GPS yra tikras technologinis stebuklas

User Rating:  / 1

Ar kada susimastėte, kad mūsų kiekvieną beveik kiekvieną dieną naudojamas GPS ryšys yra tikras technologinis stebuklas. Tik pabandykite įsivaizduoti, juk tam, kad jūs greičiau iš taško A nuvyktumėte į tašką B rūpinasi net 31 aplink žemę skriejantis palydovas. Sistemai sukurti ir tobulint reikėjo milijonų valandų žmogaus darbo, o mes visu tuo naudojamės visiškai nemokamai ir šiandien priimame kaip savaime supranta dalyką.

PalydovasGPS pradžia buvo praėjusio amžiaus septintame dešimtmetyje (1973 metais). Jau po penkių metų (1978 metais) JAV gynybos departamentas paleido pirmąjį palydovą į žemės orbitą. Pradžioje projektas buvo planuotas kaip karinis ir turėjo būti sudarytas iš 24 palydovų. Tikslios ir lengvai valdomos navigacijos reikėjo ne tik JAV karo laivynui ar karinėms oro pajėgoms, bet ir visų pirmą tikslesniems balistinių raketų taikymams. Šaltojo karo metais technologinė pažanga leido įgyti pranašumą prieš potencialų priešininką. Po šaltojo karo technologija tapo viešai prieinama, bet mažai kas žino, jog šiai dienai civiliniais tikslais naudojama GPS yra nevisai tiksli.

Mūsų telefonuose ar navigatoriuose esanti GPS versija turi dirbtinai sumažinta tikslumą (iki 5 metrų). Tuo tarpu kariniais tikslais naudojamo GPS tikslumas yra kur kas didesnis. Taip pat tas faktas, kad technologija visų pirmą buvo kurta kariniais tikslais, reiškia, kad karo atveju JAV vyriausybė turi teisę išjungti civilinį GPS naudojimą.

Vieną kartą JAV vyriausybė jau buvo išjungusi GPS Indijos kariuomenei. Tai nutiko 1999 metais, karo tarp Indijos ir Pakistano metu. Tai, kad JAV gali bet kada išjungti viešą GPS naudojimą arba drastiškai sumažinti jo tikslumą – skatina kitas valstybes kurti savo alternatyvias sistemas. Visos jos taip pat pirmiausia yra kuriamos militaristiniais tikslais.

Analogiškas sistemas šiai dienai kuria visa eilė valstybių:

  • Rusija – GLONASS;
  • ES – GALILEO;
  • Kinija – BeiDOU;
  • Indija – NAVIC;
  • Japonija – QUASI-ZHENIT.

Taigi kitą kartą kai naudositės GPS navigacija, seksite savo nubėgtą ar nuvažiuota dviračiu atstumą – prisiminkite, kad už tai dėkingi turite būti šaltajam karui ir jo pagimdytam technologiniam stebuklui.

Populiarūs kvepalai moterims

User Rating:  / 1

kvepalaiReta moteris savo lentynėlėje neturi kvepalų. Kvepalai moterims yra labai svarbūs ir reikalingi ne tik didelių švenčių metu, bet ir kiekvieną dieną: einant į darbą, susitinkant su draugais ar tiesiog vykstant apsipirkti – maloniai kvepėti norisi ir sau, o ne tik dėl kitų.

Pasirinkti tinkamus kvepalus nėra lengva. Tai trunka ne vieną dieną, o kartais net ir ne vienerius metus, tačiau atradus tinkamą kvapą ar tam tikrą jų gamą vėliau gali tekti nusivilti pakilusia jų kaina ar sudėtingesniu jų radimu. Vis tik išeitis yra – įvairios akcijos, nuolaidos ar panašaus pobūdžio pasiūlymai.

Žinoma, su nuolaida parduodami ne visi kvepalai moterims, todėl pamačius puikius pasiūlymus kvapams gali tekti ir nusivilti. Tačiau jei Jums patinkantys kvepalai yra gana populiarūs – Jums pasisekė, tokiems kvapams labai dažnai taikomos akcijos. Be viso to, pigesni kvepalai moterims gali būti parduodami ne tik kosmetikos parduotuvėse, bet taip pat ir internetiniuose nuolaidų portaluose, kolektyvinio apsipirkimo svetainėse, kurios parduodamos įvairios prekės su tam tikra nuolaida (neretai siekiančia 50 procentų ar dar daugiau).

Mažiau populiarūs kvepalai moterims taip pat gali būti parduodami su nuolaidomis, nors ir kiek rečiau. Ieškoti tokiems kvapams nuolaidų daug paprasčiau interneto pagalba, kur visos nuolaidos pateiktos aiškiai, sugrupuojant jas į tam tikras kategorijas (kvepalai įprastai būna priskirti prie grožio prekių ir paslaugų, jei kategorijos smulkesnės – prie kosmetikos prekių).

Radę tinkamus kvepalus su nuolaida galėsite juos įsigyti vos kelių mygtukų paspaudimu, o šie, esant Jūsų pageidavimui, galės būti pristatyti Jūsų nurodytu adresu, pavyzdžiui, į namus ar darbovietę. Tai yra labai patogu ir naudinga užimtiems žmonėms, kurie neturi laiko bei noro vykti į didžiulius ir žmonių pilnus prekybos centrus, kvapų gausoje skendinčias kosmetikos parduotuves.

Pasirinkti kvepalai moterims su nuolaida teiks daug daugiau džiaugsmo, jei dėl jų nereikės gaišti savo laiko, o ką jau kalbėti apie sutaupytus pinigus, kurie gali siekti ir pusę kvepalų kainos ar net dar daugiau.

Automobilių plovimas

User Rating:  / 0

Lietuvoje automobilį turi vos ne kiekviena šeima. Deja, tačiau net ir taip išpopuliarėjus šioms keturratėms transporto priemonėms, ne visi moka jomis tinkamai naudotis ir jas prižiūrėti. Ypač prastai rūpinamasi automobilio švara, dėl ko vėliau kyla įvairiausių bėdų.

Viena dažniausiai sutinkamų problemų dėl netinkamos automobilio švaros, o dar tiksliau, dėl jos nebuvimo, yra kėbulo dažų pažeidimai, dėl to kylanti korozija. Be viso to, retai lankantis plovyklose iš pirmo karto nepavyksta pašalinti viso purvų sluoksnio, kuris ne visuomet yra plika akimi matomas, todėl jei keletą mėnesių nebuvote automobilių plovykloje, reikėtų apsilankyti joje ne tik šiandien, bet ir savaitės laikotarpyje, tik taip būsite tikri, kad pašalinsite didesnį kiekį purvo, kurio nepavyko pašalinti pirmu apsilankymu pas automobilių švaros puoselėtojus.

Savaime suprantama, kad daug greičiau ir paprasčiau yra apsilankyti automatinėje plovykloje www.turolaplovykla.lt, kur stiprūs šepečiai, aukštas slėgis ir automatizuota sistema per keletą minučių nuplaus Jūsų automobilį, tačiau vertėtų suvokti ir tai, kad toks plovimas nė iš tolo neprilygsta žmogaus rankomis atliekamam plovimui, kurio metu ne tik nuplaunami automobilį dengiantys nešvarumai, bet ir įvertinama, ar plovimas tikrai yra kokybiškas, ar neliko kokių nors nešvarumų.

Kitas svarbus privalumas yra tas, kad plaunant rankomis, net ir naudojant aukšto slėgio vandens sistemas, nenaudojami šepečiai, kurie gali subraižyti Jūsų automobilį, pažeisti dažų sluoksnį, kuris vėliau tampa rūdijimo priežastimi. Dėl šios priežasties vis didesnė dalis vairuotojų, ypač tų, kurie labai myli ir prižiūri savo automobilį, pasitiki tik rankinėmis plovyklomis, o automatines, kuriose naudojami aštrūs šepečiai, apvažiuoja iš tolo.

Nepaisant to, kad plaunama rankomis, plovimo kokybė tikrai nebus prastesnė, o netgi priešingai, tik geresnė, kadangi naudojamos aukščiausios kokybės plovimo priemonės, technika, galinti nuplauti net ir įsisenėjusį purvą. Žinoma, kuo purvo sluoksnis bus didesnis, kuo rečiau vešite savo automobilį į plovyklą, tuo sunkiau ir brangiau Jums kainuos atnaujinti, nuplauti savo automobilį, kadangi automobilio plovimas bus sudėtingesnis, reikalaus daugiau plovimo priemonių, plovėjo pastangų. Taigi, norint sutaupyti daug prasmingiau automobilį į plovyklą pristatyti keletą kartų dažniau nei vėliau palikti ilgam ir atseikėti krūvą pinigų.

Ką daryti, kad automobilis žiemą važiuotų lyg vasarą?

User Rating:  / 0

Atėjus šalčiams turbūt kiekvienas esame susidūrę su ilgai neužsivedančiais automobiliais, neveikiančiais jų užraktais, prišalusiomis durelėmis bei prastu matomumu dėl blogai veikiančių valytuvų. Nors šie nepatogumai gana įprasti šaltuoju metų laikų, vis dėlto to tikrai galima išvengti tinkamai pasirūpinus automobiliu. Pakalbėkime apie tai, į ką reiktų atkreipti dėmesį atėjus šaltajam metų sezonui. O po to, parduotuvės, kuriose parduodamos įvairios automobilių dalys Vilniuje ir kituose didžiuosiuose miestuose, tikrai padės įsigyti reikiamų detalių.

autoVisų pirma, reikia adekvačiai įvertinti visą bendrą automobilio techninę būklę. O jau tuomet didžiausią dėmesį sutelkti į atskiras šaltuoju metų laiku jautriausias ir svarbiausias detales. Visų svarbiausia yra pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Taip pat tinkamai įvertinkite automobilio aušinimo skysčio užšalimo lygį bei tepalų klampumą. Apžiūrėkite stabdžius, būtų gerai, jeigu patikrintumėte, ar gerai veikia ABS sistema. Kalbant apie valytuvus, jie arba turėtų labai gerai valyti arba būtinai pakeiskite juos naujais. Nepamirškite pasirūpinti, kad puikiai veiktų langų apiplovimo sistema. Nuo šių dalykų ne tik priklauso kokybiškas važiavimas, bet ir vairuotojo bei keleivių saugumas. Ypatingai didelį dėmesį skirkite automobilio akumuliatoriui ir jo priežiūrai, kadangi būtent dėl šio įrenginio šaltesniais žiemos rytais gali tekti ilgai stovėti prie neužsivedančio automobilio. Visų pirma reikėtų gerai šį įrenginį pakrauti. Jeigu automobiliu per dieną važiuojate labai mažai, vos iki darbo ir atgal, tuomet tikrai reikėtų jį gerai pakrauti. O jeigu važiuojate gana daug, tuomet akumuliatorius pasikrauna savaime. Jeigu jis tarnauja trejus ir daugiau metų, pagalvoti apie naujo pirkimą.

Vidutiniškas akumuliatoriaus tarnavimo terminas yra 2–7 metai. Tai priklauso nuo gaminio kainos, gamintojo ir kitų dalykų. Apie dvejus metus dažniausiai tarnauja itin pigūs akumuliatoriai. Vis dėlto jie yra ir patys populiariausi, kadangi taupydami pinigus žmonės dažniausiai renkasi juos. Labai aukštos kokybės ilgaamžių akumuliatorių kaina gali būti net tris kartus didesnė už dažniausiai perkamų... Reikėtų nepamiršti specialiomis priemonėmis nuo užšalimo sutepti automobilio spynelių bei durų ir bagažinės ar gumų, kad esant labai dideliam šalčiui jos neprišaltų.

Pašalus ir atsiradus pirmajam ledui automobilių vairuotojai gali patys pasitikrinti, ar atlikti visi automobilio apžiūros darbai arba gali atiduoti meistrams. Autoservisai pasirūpins, kad automobilių dalys veiktų be priekaištų.

Taigi, automobilio paruošimas šaltajam metų laikui yra itin svarbus ir tai toli gražu ne tik automobilio padangų keitimas iš vasarinių į žiemines. Svarbu jį nuosekliai apžiūrėti ir įvertinti visų atskirų komponentų bei techninių skysčių būklę. Patikrinkite ir įvertinkite automobilio elektros generatoriaus būklę, atkreipkite dėmesį į jo šepetėlius ir guolius. Taip pat rekomenduojama nuodugniai apžiūrėti visą ventiliacijos sistemą, kadangi nuo jos darbo efektyvumo labai priklauso ne tik stiklų rasojimas, bet ir visas bendras drėgmės kiekis jūsų automobilio salone. Tie, kurie turi dyzelinių variklių automobilius, turėtų tinkami įvertinti ir kuro filtrų bei pakaitinimo žvakių būklę.

Puiki dėmesinga dovana – seksualūs aptiniai

User Rating:  / 0

seksualus-apatiniaiIeškote puikios dovanos svarbiai šventei? Norite nustebinti savo mylimąją ir parodyti, kokia ji Jums brangi ir kaip ją mylite? Seksualūs apatiniai yra puiki dovana moteriai, kuri vertina dėmesingas ir apgalvotas dovanas. Tokia išskirtinė ir asmeniška dovana - puikus pasirinkimas įvairioms progoms. Kodėl? Nes ši dovana asmeniška ir ypatinga tuom, jog ją pirkdamas tikrai galvojote apie savo moterį. Tai šimtą kartų geriau už bet kokią net ir pačią mieliausią smulkmeną, pagriebta nuo lentynos prekybos centre.

Patiks kiekvienai damai

Seksualūs apatiniai yra dažnai vyrų perkama dovana moterims, patvirtins Jums bet kuri apatinio trikotažo parduotuvės pardavėja. Labai dažnai vyrai tokių progų metu kaip Kalėdos, Moters diena ar Valentino diena renkasi savo moterims padovanoti būtent seksualius apatinius. Kodėl tai taip populiaru? Greičiausiai todėl, jog dovanodamas apatinius savo mylimajai perduodate nebylią žinutę – kad apie ją iš ties galvojate, ji Jums labai graži, svarbi ir yra geidžiama. Kiekviena mylinti moteris nori tokia jaustis. Ši dovana taip pat sako tai, jog esate labai artimi ir gerai viena skitą pažįstate. Argi gali būti geriau?

Visgi, jei nusprendėte savo mylimąja nustebinti dailiais ir prabangiais apatiniais, turite atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Svarbiausias – dydis. Jis labai svarbus. Jei nupirksite moteriai ne jos dydžio apatinius, iš puikios dovanos gali likti tik nemalonūs šventės prisiminimai. Yra blogai padovanoti tiek per didelius, tiek per mažus apatinius. Moteriai tai gali būti tarsi įžeidimas, įrodymas, kad esate nedėmesingas ir jos nepažįstate. Geriau to išvengti. Jei apatinius perkate pirmą kartą, kad nemaloni situacija neatsitiktų, išsiaiškinkite, kokį dydi Jūsų mylimoji nešioja. Tai lengvai galite padaryti ištyrinėję jos turimų apatinių etiketes. Gali būti, kad kartais dydis skirsis, tačiau dažniausiai parašytas dydis bus būtent jos. Taigi, būtent šio dydžio ir prašykite parduotuvėje. Jums taip pat mielai visada patars ir padės parduotuvės pardavėja. Jei apatinius perkate jau ne pirmą kartą, tuomet lengviau. Tokiu atveju galite nupirkti juos net interneto parduotuvėje. Čia dažnai seksualių apatinių pasirinkimas gerokai didesnis, o kainos mažesnės.

Kokio stiliaus apatiniai tiks Jūsų damai? Panašūs į  jos dėvimus, tik šiek tiek įmantresni. Pasistenkite, kad apatiniai patiktų ne tik Jums, bet ir puikiai atrodytų antrajai pusei bei ji jaustųsi graži.

Apsidžiaugs ir jis

Ne retai seksualūs apatiniai tampa puiki dovana ir vyrams. Kaip? Moterys, norinčios kaip reikiant nustebinti savo vyrą sukaktuvių ar kitos romantiškos šventės proga, dažnai pasirenka būtent tokią dovaną. Tai dažniausiai garantuoja puikų vakarą. Drąsios moterys mėgsta nustebinti ir pamaloninti savo vyrą nusipirkusios sau seksualius apatinius. O ir vyrai nudžiunga, supratę, kad moteris dėl jo iš tiesų pasistengė.

Jūs esate čia: Home Be kategorijos