Elektronines priemones kurios mums padeda gyventi lengviau

User Rating:  / 1

Šiandien pasvarstykime apie taip kaip mes galėtume patobulinti elektronines priemones kurios mums padeda gyventi lengviau. Ką reikėtų pakeisti, padaryti geriau ar kokias savybes panaikinti norint kokybiškesnio laiko prie vairo. GPS navigacijų rinkoje naujienos greitai veja viena kita ir naujai atrasti patobulinimai greitai išvysta dienos šviesą, testavimas ir pritaikymas praktikoje užtrunka iki pusės metus ir netgi dar greičiau.

GPS neskatina orientuotis aplinkoje?

User Rating:  / 1

keliones-lagaminasKuomet GPS navigacijos įrenginiai ir programėlės išmaniesiems telefonams faktiškai išstūmė įprastus žemėlapius iš kasdienio gyvenimo, specialistai ima kalbėti apie didelę žalą, kurią daro šis patogus išradimas. Tai žmonių vis silpnesnis gebėjimas orientuotis aplinkoje ir panašios bėdos.

Vykdami net 3 ar 4 kartą į tą pačią vietą jungiatės GPS? Tai jau bėda. Anksčiau užtekdavo vieną kartą nuvykti pagal žemėlapį ir kitą kartą nesunkiai būdavo galima rasti tą patį objektą (jei vykstama ne po daugybės metų), tačiau šiuolaikiniai žmonės tampa tokiais, kurie nebegali be pagalbos rasti vieno ar kito objekto, net jei jį jau yra keletą kartų aplankę. Pastebėję save taip besielgiant pamėginkite iš anksto gerai įsiminti kelią, apgalvoti kiekvieną posūkį ir GPS jungtis tik tuo atveju, jei jausite, kad paklydote. Tai pažadins Jumyse erdvės suvokimą, gerins orientaciją.

Vasariškos suknelės

User Rating:  / 0

Vasariškos suknelesInternetinė motieriškų drabužių parduotuvė www.toprubai.lt primena, kiekvienas metų laikas turi jam tinkamesnius drabužius. Vasaros metu kas antrą moterį puošia suknelės, vyrai renkasi bridžus ar panašias lengvesnes kelnes. Tuo tarpu žiemą ar esant darganotam orui rudenį bei pavasarį nieko nerasite geriau nei megztukai.

Vasariškos suknelės patrauklios tuo, kad jos leidžia Jūsų kūnui kvėpuoti, todėl net ir ypač karštomis dienomis su suknelėmis moterys ir merginos jaučiasi kur kas geriau nei dėvėdamos kitokius drabužius. Be abejo, ne visos suknelės yra tinkamos karštam orui. Yra ir megztų suknelių, kurios daug labiau tinka esant vėsiems orams, o sintetinės, net ir pakankamai atviros, suknios neleis odai kvėpuoti, gali ją dirginti, skatinti didesnį prakaitavimą bei kartu iššaukti odos problemas, ligas.

Merginoms ar moterims, kurioms suknelės dėl vienokių ar kitokių priežasčių nėra tinkamas drabužis, vasarą siūloma pasipuošti sijonu ir palaidine. Sijonai, kaip ir suknelės, yra gana atviri, todėl oda galės kvėpuoti, nekais bent jau kojos, o palaidinės turėtų būti kiek laisvesnės, neaptemptos – taip kvėpuos ir viršutinė kūno dalis. Palaidines kartais keičia marškinėliai, kurie tinkamesni laisvalaikio leidimui, neįpareigojančiose situacijose, kuriose nereikia puoštis.

Marškinėliai taip pat būna gana laisvi, tačiau neretai iš sintetinių medžiagų, tad prieš dėvint tokį rūbą reikėtų gerai įvertinti savo odos būklę, oro temperatūrą ir pasidairyti, galbūt Jūsų spintoje yra natūralesnių medžiagų drabužių, tarp kurių gali būti vasariški, lengvi marškiniai – tai ne tik puiki alternatyva marškinėliams ar palaidinėms, bet kartu ir būdas sukurti savitą, išskirtinį stilių.

Jei vasarą labiau rūpi tai, kaip atrodysime, tai žiemos metu ypač svarbu apsirengti taip, kad nesušaltume. Vienas iš tokių rūbų yra megztukai, tačiau šie įprastai dėvimi tuomet, kai šaltukas dar kaip reikiant nespusteli. Megztukai būna išvaizdesni, atviresni, kai kurie jų tinkami net vasarai, o kai kurie saugo kūną nuo šalčio esant ir neigiamai temperatūrai. Kuomet temperatūra krenta dar žemiau iš spintų traukiami stori vilnoniai megztiniai, už kuriuos geresnio rūbo žiemai ko gero net nėra. Tačiau kiek atslūgus šalčiams vėl šie keliauja į spintas ir juos keičia lengvesni, puošnesni megztukai.

Besikeičiantys orai, gana trumpa vasara, tačiau ne ką ilgesnė žiema, pereinamieji mėnesiai verčia Lietuvos gyventojus pasirūpinti gana plačiu rūbų asortimentu savo spintoje. Dėl šios priežasties drabužiai mūsų krašte pirmiausiai vertinami pagal jų praktiškumą, kokybę, atitikimą klimatui ir sezonui, o išvaizdą stengiamasi prie viso to priderinti. Kiek labiau į išvaizdą žiūri jaunimas, todėl ir rūbai jiems yra spalvotesni, žaismingesni, didesnė ir jų įvairovė, tuo tarpu vyresniems siūlomi kiek solidesni rūbai tiek vasarai, tiek žiemai, nors pasitaiko ir ryškesnių, žaismingesnių.

Tinkamas pasiruošimas vestuvėms

User Rating:  / 1

laimingiKaip ketinate pasiruošti savo vestuvėms? Be abejo, tai yra svarbiausia gyvenimo šventė, reikalaujanti daug laiko ir pastangų. Tačiau, svarbiausia suprasti tai, ko patys norite – jeigu turite konkrečią viziją ir žinote, kokia turėtų būti vestuvių tema, tuomet jums tikrai pavyks sukurti šią dieną tobulai.

Visų pirma, apgalvokite, kaip turėtų atrodyti vestuvių kvietimai. Galite pasirūpinti rankų darbo kvietimais, kuriuos jums sukurs profesionalūs menininkai – jums tereikės išsakyti savo viziją, kaip norėtumėte, kad jūsų vestuvių kvietimai išsiskirtų iš standarto, o dizaineriai pasirūpins, kad rezultatas būtų dar geresnis negu tikėjotės.

Pasirūpinus startiniu vestuvių simboliu, reikia pagalvoti ir apie tai, kur vestuvės bus rengiamos. Lietuvoje yra labai daug gražių dvarų, sodybų, sodų, rūmų, kur gali būti švenčiamos vestuvės. Reikia nepamiršti net ir apie vestuves prie jūros. Nemažai kas priklauso ir nuo metų laiko. Visgi, jeigu planuojate savo vestuves švęsti vasarą, tuomet geriausia būtų susirasti puikią sodybą gražios gamtos apsuptyje, kur sutilptų visi jūsų giminės ir draugai. Reikia nepamiršti, kad sodybas didelėms vestuvėms būtina rezervuoti iš anksto ir apie tai būtina pagalvoti likus bent metams iki vestuvių dienos. Kitu atveju gali tekti nustebti, kaip greitai tokios vietos išgraibstomos.

Peržiūrėkite dvarus, slėnius, poilsiavietes internete – beveik kiekviena nuomojama vieta turi savo interneto tinklapį, kuriame yra nemažai fotografijų, tad jūs tikrai žinosite, ką renkatės. Niekuomet nesirinkite pačio pirmo varianto, geriau kruopščiai ištirkite galimus variantus ir pasilikite 3-5 variantus, kur galėtų būti švenčiamos jūsų vestuvės. Tuomet, jau galėsite nuvykti į tas vietas ir tiesiogiai savo akimis pamatyti, kuri iš jų tinkamiausia šiai džiugiai šventei.

Kad šventinė nuotaika jaustųsi dar stipriau, verta apgalvoti vestuvių dekoravimą. Visi vestuvių elementai ir detalės privalo derėti drauge. Vestuvių tema, kvietimai, gėlės, šventės vieta ir ir visa kita turi susilieti į vieną bendrą visumą. Tik taip galima sukurti nuostabią šventės atmosferą, kuri įsimins ilgam. Praeina tie laikai, kai šiais aspektais rūpinasi artimiausi giminaičiai ar draugai. Dabar tuo užsiima profesiolūs vestuvių planuotojai ar floristai, kurie pasirūpina, kad visos dekoracijos ir vestuvių apipavidalinimas atrodytų kuo gražiau.

Taip pat, svarbu pagalvoti apie žmones, kurie linksmins svečius. Jeigu norite, kad būtų nuolat linksma ir įdomu svečiams, tuomet reiktų pasirūpinti ne tik profesionaliais muzikantais ar didžėjais, tačiau taip pat ir vakaro vedėjais, kurie galėtų pravesti nebanalią, įdomią ir juokingą programą su daug žaidimų, pramogų, tostų ir kitų svarbių dalykų. Gera nuotaika garantuoja ir puikią šventę.

Vienas laukiamiausių renginių sostinėje – Vilniaus knygų mugė

User Rating:  / 0

Vienas laukiamiausių renginių sostinėje – Vilniaus knygų mugė. Iš anksto rengiesi, taupai tam pinigus, planuoji, kur apsistosi. Kasmet ten keliaujantys žmonės turi ir savotiškų ritualų, pavyzdžiui, nusipirkti tam tikrą skaičių knygų, pabendrauti su mėgstamais autoriais, gauti autografų. Išrinktos knygos yra noriai perkamos, nes jaučiamas betarpinis bendravimas su autoriumi.

knygosNemažai aistringų knygų mylėtojų keliauja į Knygų mugę norėdami atsinaujinti savo biblioteką, ieško pigesnių leidinių. Ne paslaptis, jog vis mažiau lietuvių perka naujas knygas, nes jos – itin brangios. Štai neseniai išleista žurnalisto Andriaus Tapino knyga „Vilko valanda“, šiemetinėje mugėje pripažinta geriausia metų knyga, knygynuose kainuoja apie pusšimtį litų, Džono Ronaldo Ruelo Tolkino, pasaulyje išgarsėjusio dėl savo parašytos trilogijos „Žiedų valdovas“, naujai išleistų knygų kainos siekia ir daugiau nei šešiasdešimt litų, prieš keletą metų istoriniu romanu „Silva Rerum“ debiutavusios Kristinos Sabaliauskaitės parašyti knygos tęsiniai taip pat kainuoja panašiai. Kitaip tariant, tenka rinktis: nauja knyga ar keli buteliai vyno pasisėdėjimui su draugais, maisto produktai savaitei ar bilietai dviems į įdomų spektaklį.

Kasmet dešimtis tūkstančių žmonių pritraukianti mugė liudija, jog nepaisant išaugusių popierinių knygų kainų, žmonės jas vis dar perka ir skaito. Mugės organizatoriai taip pat bando prisitaikyti prie publikos: taiko didžiules nuolaidas (kartais net iki 70 proc.), rengia didžiųjų prekybos centrų pamėgtas akcijas „Perki du – trečią gauni nemokamai“ ir panašiai.

Sau knygas perku gana dažnai. Na, sąlyginai dažnai. Jas perku dažniau nei dauguma mano pažįstamų – ieškau nuolaidų, įvairių akcijų, specialių knygynų pasiūlymų. Kodėl? Nors bet kada norimų knygų galiu bandyti ieškoti bibliotekose, vis dėlto maloniau ją turėti namuose.

Pagalvokite, išsikepi pyragą (arba nusiperki, jei nelabai sekasi kepti), užsiplikai kvapnios arbatos ar kavos, ramiai lentynoje apžvelgi knygų nugarėles, išsirenki tą, kurios nori būtent tą minutę. Ir atsiduodi knygos pasauliui.

O jei reikia važiuoti į biblioteką? Taip, ten knygų kur kas daugiau, tačiau pasiimti į namus gali vos keletą, turi iškart apsispręsti, ką norėsi skaityti ne tik šiandien, bet, tarkime, po savaitės ar dviejų. O jei apsigalvoji ir grįžus namo nebesinori skaityti to, ko norėjai prieš porą valandų? Reikia grįžti atgal. Na, o jei vis dėlto imiesi skaityti, baigus reikia vėl keliauti į biblioteką, kad spaudinį spėtum grąžinti laiku...

Štai todėl man mieliau turėti savo biblioteką (na, čia kiek per gražiai pasakyta, greičiau – bibliotekėlę), kurioje – svetimų rankų nenučiupinėtos, nenuterliotos knygos, kurių lapai nesidraiko vos atvertus viršelį, kurių kampai – neužlankstyti ir nenuseilėti šį įprotį turinčių skaitytojų (kad ir kaip gerbčiau skaitančius žmones, toks jų elgesys – mažų mažiausiai šlykštus).

Būtent dėl visų šių priežasčių ir mėgstu apsilankyti knygų mugėse, kuriose randu naujų spaudinių savo bibliotekai. Tai, kuria galiu naudotis tada, kada tik užsimanau. Vienos paskutiniųjų mano pirkinių – literatūros apie mafija tėvu laikomo Mario Puzo knygos. Tiesa, pirkau jas ne knygų mugėje, tačiau už mažesnę kainą ieškojau jau kurį laiką. Pastebėjus jas komiso parduotuvėje, čiupau be jokių dvejojimų. Ir dabar jos – jau mano knygų lentynoje. Tąsyk tiesiog džiūgavau, nes sugebėjau nusipirkti dvi knygas vos už 17 litų. Tikras lobis.

Apskritai nesvarbu, kur randu gerą kainos pasiūlymą norimai knygai. Visuomet džiūgauju lyg vaikas – vertinu galimybę skaitant atsiplėšti nuo darbų, rūpesčių. Mėgstu pasinerti į kitokį, literatūrinį pasaulį, į kurį duris atveria knygos. Ko gero, kitais metais Vilniaus knygų mugę vėl paliksiu pilnais krepšiais naujų knygų – vėl reikės atsinaujinti.

Jūs esate čia: Home Atostogos